OGŁOSZENIA PARAFIALNE

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024 r.

1. Rozpoczęliśmy dziś czas parafialnych rekolekcji, które prowadzi O. Adam Szustak. Witamy O. Adama w imieniu całej krużlowskiej parafii. Witamy także wszystkich przybyłych na te rekolekcje z innych miejscowości.

2. Szczegółowy program rekolekcji znajduje się na stronie internetowej naszej parafii, a także w gablocie parafialnej. Zapoznajmy się z nim dokładnie i postarajmy się skorzystać jak najowocniej dla wzmocnienia naszej duchowej kondycji w przestrzeni chrześcijańskich wartości. Rekolekcje trwać będą do środy 20 marca. W poniedziałek na godz. 19.00 zapraszamy małżeństwa, a w środę na godz. 10.30 osoby starsze i chore na spowiedź i Mszę Świętą o godz. 11.00.

We środę, na zakończenie rekolekcji, zbierana będzie ofiara na tacę, z racji przeprowadzonych rekolekcji.

3. W dniu dzisiejszym:

– Rada Rodziców zaprasza do Sali Misterium, na tradycyjny przedświąteczny kiermasz z możliwością nabycia palm, koszyczków, stroików świątecznych, ciast itp.;

– podczas Gorzkich Żali – zbierana będzie ofiara na dekoracje i kwiaty do Ciemnicy i Grobu Bożego;

– Akcja Krwiodawstwa w Grybowie. Szczegóły w komunikacie na tablicy ogłoszeń;

– o godz. 19.30 O. Adam wygłosi naukę dla młodzieży, na którą serdecznie zapraszamy, a o godz. 20.00 młodzież wraz z Parafialnym Zespołem Muzycznym poprowadzi Wieczór Uwielbienia.

4. Spowiedź rekolekcyjna i zarazem przedświąteczna przewidziana jest w naszej parafii w Wielki Wtorek.

5. W dniach rekolekcyjnych w przedsionku kościoła przedstawiciele Akcji Katolickiej rozprowadzać będą książki autorstwa o. Adama Szustaka.

6. Dziękujemy:

– 3 rodzinom za ofiarę na korony dla Krużlowskiej Madonny

– 13 rodzinom za ofiary na potrzeby parafialne.

7. W tym tygodniu:

– codziennie 5 minut przed mszą świętą wspólna modlitwa, z okazji trwającej nowenny w int. Ojczyzny;

– we wtorek – Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca N M Panny;

– w piątek – w remizie OSP KW – zebranie wiejskie o godz. 18.00. Z kolei w Grybowie 20.00 Mszą Świętą rozpocznie się kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej;

– w sobotę – inscenizowane Misterium Męki Pańskiej o godz. 15.00. Rozpocznie się ono w górnym kościele, następnie wyjdziemy na zewnątrz w stronę wzniesienia nad szkołą. Zapraszamy wszystkie dzieci, a w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentów dzieci i młodzież klas III i VIII wraz z rodzicami przychodzą obowiązkowo! Prosimy strażaków o zabezpieczenie trasy przejścia;

– w niedziele Palmową – Dzień Misjonarzy Męczenników. Poświęcenie palm i inscenizowana procesja z palmami na Mszy świętej o godz. 11.00. Wszyscy zgromadzimy się 15 minut wcześniej na drodze pomiędzy przedszkolem, a starym kościółkiem. Prosimy strażaków o zapewnienie bezpieczeństwa i nie parkowanie na trasie procesji do kościoła.

Po Mszy świętej konkurs na największą i najpiękniejszą palmę. Zachęcamy, by indywidualnie lub w grupach wykonać palmy i brać udział w procesji.

Ofiara na tacę przeznaczona będzie na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.

8. Zapraszamy na wspólną Pielgrzymkę śladami Bożego Miłosierdzia i bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego na Podlasie i Litwę. Termin: 25-28 czerwca 2024. Szczegóły w gablocie parafialnej i na kartach informacyjnych. Zapisy w zakrystii do końca marca, aby stwierdzić, czy zebrała się odpowiednia liczba chętnych.

9. Dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania w sobotę o godz. 8.30 prosimy następujące rodziny: Ludwik T. 82, Adam T. 82, Henryk J. 253, Jan G. 1, Wiesław Z. 227, Tomasz Z. 339, Artur H. 383, Zdzisław Z. 130, Andrzej Z. 249, Jan Z. 377.

Natomiast w Starej Wsi dziękujemy kolejnym rodzinom za sprzątanie kaplicy w minionym tygodniu. Bóg zapłać! Do sprzątania prosimy następujące rodziny: Kinga F. 56, Sylwia F. 278, Renata P. 126.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Apostoła Miłosierdzia Bożego i innych. Są do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne.